Poradnik pasażera

Czym charakteryzuje się parking lotniskowy?

Wyjazd na wymarzony urlop, wakacje to czas, na który czekamy właściwie cały rok. Wszystko dokładnie planujemy, już prędzej rezerwujemy hotele, wykupujemy wersję all inclusive. W końcu chcemy się czuć wyjątkowo i naprawdę miło spędzić czas. Czasami zdarza się tak, że zapominamy o naszym samochodzie. Możemy poprosić członka rodziny, aby zawiózł nas na lotnisko, a potem wrócił nim do domu. Czasami łatwiej jest po prostu wynająć taksówkę, aby nikogo nie fatygować. A może warto pojechać na lotnisko własnym autem i tam je pozostawić? Odpowiadamy na pytanie – czym charakteryzuje się parking lotniskowy.

Jak sama nazwa mówi, takie parkingi znajdują się przy lotnisko i należą do właściciela tego obiektu. Nieraz są one bardzo rozbudowane, więc bez problemu powinieneś znaleźć na nich miejsce i dla swojego auta. Plusem takiego parkingu jest położenie. Sąsiadują one z lotniskowymi terminalami. Nie ma, więc potrzeby martwić się o dodatkowy transfer. Niestety, takie rozwiązanie ma również swoje wady. Tutaj z pewnością jest to cena. Pozostawienie samochodu na takim lotnisku jest niestety dość drogie. W przypadku, kiedy planujesz naprawdę długie wakacje – okazać się może, że koszt parkingu dla Twojego auta może być naprawdę spory, a przez to i nieopłacalny.

Zanim jednak zdecydujesz się na podjęcie decyzji czy warto zostawić na takim parkingu swoje auto – zapoznaj się z planem parkingów i warunkami usługi. Często okazuje się, że graniczy on z terminalem, ale jest rozległy, że auto będziesz mógł zostawić dopiero na jego drugim końcu. Zarządca nie oferuje transferu pod sam budynek. W przypadku dotarcia tam z dziećmi czy choćby z bagażami będzie to nie lada wyzwanie. Dlatego warto wszystko przeliczyć i być może poszukać alternatywy.

0
  Podobne wpisy