Poradnik pasażera

Jak szukać tanich lotów?

Zazwyczaj planujemy podróż na kilka tygodni wcześniej. Najtańsze bilety jednak są wówczas, kiedy zarezerwujesz je znacznie wcześniej.

To prawda, że w większości przypadków zakupione w ten sposób bilety nie podlegają zwrotom. Niekiedy boimy się takiej decyzji, bo co jeśli nam coś wypadnie i nie będziemy w stanie lecieć we wcześniej zabukowanym terminie? Jednak cena takich biletów jest naprawdę zachęcająca. Więc może warto się skusić?

Linie lotnicze udostępniają cenniki i umożliwiają rezerwację biletów już nawet z półrocznym wyprzedzeniem. W przypadku lotów na innych liniach może być to nawet 10-11-sto miesięczne wyprzedzenie. Czasami warto czekać na promocje inne razem nie. Wszystko zależy od rodzaju lotu i trasy. Te bardziej oblegane szybciej się wyprzedają. Istotne jest również to, ile czasu brakuje Ci do odlotu. Kiedy jest to nawet 5-6 miesięcy – można poczekać. A nuż się trafi okazja.

Postaw na Lot Składany

Tego typu transakcje stają się coraz bardziej popularne, właśnie ze względu na cenę. Chodzi o to, że w przypadku takiej oferty łączone są odcinki lotów rożnymi liniami. W praktyce wygląda to tak, że np. do Paryża lecisz Ryanairem, a wracasz Air France. Loty składane atrakcyjne są dla osób, które planują wypad, wycieczkę na 3-4 dni. Wówczas masz optymalne dla siebie godziny powrotu, co w przypadku tak krótkiego pobytu jest na wagę złota. Jeśli wybierasz taki lot, zwrócić uwagę na to, czy zmieniają się lotniska wylotu albo przylotu. Unikniesz dodatkowych problemów komunikacyjnych.

Lot z przesiadką

To również dobra opcja, chociaż znacznie wydłuża lot. Wybranie podróży z przesiadką na jednak swoje (niemałe) zalety. Przede wszystkim takie bilety są tańsze – nawet o 60%! Ponadto czekając na samolot możesz wykorzystać na zwiedzanie miasta. Przesiadki trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin także masz sporo czasu na rozrywkę!

0
  Podobne wpisy