Poradnik pasażera

Co musisz wiedzieć przed wylotem?

Masz zarezerwowany termin wylotu? Czeka Cię podróż na wymarzony i zasłużony odpoczynek? Oto jeszcze kilka rzeczy, które musisz zrobić, zanim wybierzesz się w podróż do wakacyjnego raju.

W biurze podróży zapewne znajdziesz wiele ofert wycieczek. Niektóre z nich dostępne są także w sprzedaży internetowej. Zazwyczaj agent turystyczny dba nie tylko o ofertę wycieczki, ale również załatwia przelot. Są jednak pewne sprawy, o które musisz zadbać sam.

Główną sprawą jest tutaj pakowanie. W biurze podróży dowiesz się, jakie wymiary może mieć Twój bagaż, ile maksymalnie może ważyć i przede wszystkim, co możesz ze sobą zabrać. W bagażu podręcznym wszelkie ciecze powinny znajdować się w przezroczystych butelkach nie większych niż 100 ml.

Sprawdź również trasę dojazdu na lotnisko. Możesz załatwić sobie transport – poprosić kolegę, aby Cię podwiózł, zamówić taksówkę albo też dojechać własnym autem i pozostawić go na parkingu przy lotnisku. Z parkingu bezpłatnie zostaniesz odwieziony na lotnisko. To dobra oferta dla osób, które nie chcą zostawić swojego auta na wiele dni bez opieki.

Odprawę możesz przejść przez Internet. W dzisiejszych czasach jest to nawet wskazane, aby uniknąć kolejek. Co więcej, niektóre lotniska pobierają opłaty za odprawę wykonywaną na miejscu. Jeśli robisz ją przez Internet – wydrukuj kartę podróży. Nie zapomnij jej zabrać w dzień wylotu. Jeśli masz jakieś wątpliwości – podpytaj osoby, w biurze podróży, gdzie wykupowałeś wycieczkę, co jeszcze powinieneś zabrać. Z pewnością nie możesz zapomnieć o podstawowych dokumentach takich jak: prawo jazdy, dowód osobisty itp.

0
  Podobne wpisy