Poradnik pasażera

Słownik lotniskowy – czas odlotu

Poruszanie się po lotnisku, procedury itp. mogą wydawać się skomplikowane. Zwłaszcza, jeśli pierwszy raz masz okazję odbyć podróż samolotem. Na szczęście jesteś już na półmetku załatwiania spraw. Odebrałeś kartę pokładową, pozostawiłeś bagaż, przeszedłeś kontrolę bezpieczeństwa. Czas na poważnie zacząć wakacje i… wybranie się do właściwego samolotu, który zawiezie Cię do raju. Air side jest to strefa zastrzeżona terminalu. Tutaj znajdują się tylko odlatujący pasażerowie. Znajomość kilku pojęć z pewnością się przyda.

Hala odlotów nazywamy miejsce w terminalu, na którym pasażerowie oczekują na komunikat o wejściu na podkład samolotu. Tutaj możesz skorzystać z szerokiej oferty sklepów, restauracji czy kawiarni. Natomiast hala przylotów, to miejsce, gdzie udajesz się tuż po przylocie i odbierasz bagaż rejestrowany.

Czym jest executive lounge? To specjalna luksusowa poczekalnia. Znajduje się ona w hali odlotów. Przeznaczona jest dla pasażerów pierwszej klasy lub biznes, a także dla wszystkich, którzy wykupią taka usługę.

Oczywiście to nie koniec słownika. Zapewne w tym miejscu można dodać znacznie więcej słów, które się przydadzą. Są jednak pojęcia, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę. Zwłaszcza, że dotyczą już końcowego etapu, wchodzenia na pokład samolotu. Oto co jeszcze musisz wiedzieć….

Boarding time to po prostu czas wsiadać! Od tej godziny rozpoczyna się wpuszczanie pasażerów na pokład samolotu. Nie spóźnij się! Natomiast gate to ostatni punkt w terminalu. Sa to po prostu ponumerowane bramki, znajdujące się w hali odlotów. Każda z nich prowadzi do konkretnego samolotu. Nie pomyl numeru!

Zapoznaj się z informacjami o naszym parkingu

0
  Podobne wpisy